Kıyılmış tütün içenlerin en çok takıldığı ve en çok soru sorduğu sigara filitresi olarak bilinen makaronlar hakkında fiyat konusunda sizlere bilgi vermek amaçlı yazımıza hoş geldiniz. Makaron ve tütünler için oldukça farklı fiyat ve Pazar mevcut durumdadır. Yasal olarak makaron üretimi serbest olduğundan dolayı yasal olarak herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bundan dolayı bizlerde hiçbir şekilde Adıyaman tütünü ve çelikhan tütünü gibi hak ettiği fiyatın altında veya üstünde satılmasına razı olmadığımızı dile getiyor ve bunun gibi sigara makaronlarında fiyatlarının makül seviyede satılmasını temenni ediyoruz. Artan fiyatlara bakarak faiş fiyatlar sunanlara itibar etmeyiniz

Nisan mayıs 2017 tarihi itibari ile makaron fiyatları 200 lük 1 adet 4 veya 5 tl olup kolisi ise 90- 110 tl arasındadır. Burdan sizlere bu bilgileri verirken sizlere yol göstermesi açısından önem arz ettiğini dile getiyoruz. ayrıca sitemizdne makaron fiyatları için tıklayın

GÜNCEL ADIYAMAN TÜTÜN FİYATLARI

Adıyaman tütün fiyatları son zamanlarda artan ilgiden dolayı baya bir değer kazanmaya başladı.

Bizler de müşterilerimizin tütüne olan ilgisinden dolayı teşekkür ederken Adıyamanda tütün yetiştiriciliğini yapan veya satışını yapanların bu ilgiyi kötüye kullanmalarından dolayı da rahatsızlığımızı dile getiriyor ve güncel Adıyaman tütünü fiyatlarını yayınlıyoruz.

Tütün fiyatlarında 2016 ve 2017 senesinde çok büyük dalgalanmalar olduğunu ve hem biz üreticileri hem de tütün satıcılarını hem de son kullanıcıları rahatsız ettiğini dile getirmek zorunda kalıyoruz. Çok değil geçen sene 25-40 tl arasında çok kaliteli tütün varken şuan için yani mayıs 2017 yılı için 75 tlye çıkması bizim de arzuladığımız bir durum değil. Ama dileğimiz ve arzumuz ağustos ayında yeni mahsül ürünlerin çıkması ile fiyatlarda düşüş beklediğimizi dile getirelim.

Güncel Adıyaman Tütünü ve Çelikhan Tütünü fiyatlarımız

2017 MAYIS AYI TÜTÜN FİYATLARI LİSTESİ:

SARIMLIK ADIYAMAN TÜTÜNLERİ : 40-45 TL

KÜBA HARMAN TÜTÜNLER: 40-50 TL

ORTA İÇİMLİ ADIYAMAN VE ÇELİKHAN TÜTÜNLER: 50-70 TL

HAFİF İÇİMLİ ADIYAMAN VE ÇELİKHAN TÜTÜNLER:60-80 TL

SÜPER DAĞ ADIYAMAN VE ÇELİKHAN TÜTÜNLERİ:85-100 TL

ÇELİKHAN ÖZEL İÇİMLİ TÜTÜNLER: 90-120 TL

YUKARIDA BELİRTİLEN FİYAT LİSTESİ DIŞINDAKİ TÜTÜNLER İÇİN BİZİMLE İRTİBATA GEÇMENİZ SİZİN YARARINIZA OLACAKTIR.

 

Adıyaman çelikhan tütünü

Kıyılmış tütün olan Adıyaman tütünü gibi açık tütünün içilmesine karşı olanlar en azından bizlerin içtiğimiz tütünün içine fabrikalardaki gibi ne tür katkı maddeleri eklendiğini bilmediğimiz ürünü içmiyoruz. Ayrıca en azından tarımla uğraşan herkesin bildiği doğal olan herşeye bakteriler küf gibi erken bozulan ürünlerin doğal olduğunu biliyoruz buyrun açık tütün olan Adıyaman tütünü ve bir adet sigarayı yan yana koyun hangisi erken bozulacak görüp deneyelim. Bundan dolayıdır ki bizler en azından doğal katkısız saf çelikhan tütünü içiyoruz

Samsun ilinden alınıp Adıyaman’a gelitirip akabinde kıydırmak için yaprak tütün getirenler bunu resmen sahtekarlık yaparak “Adıyaman tütünü” diye  piyasaya sürerek faiş fiyatlarla satıp aşırı kar sağlamak isteyen sahışların ürünlerine el konuldu.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Adıyaman girişinde Altınşehir mevkinde gelen bir tır içerisinde balyalar halinde 800 kğ yaprak tütün samsun ilinden alınıp adıyamana gelen tütünler ele geçirdi. Ekiplerin yaptığı takip neticesinde görülen Adıyaman tütünü diye pisayada satışı yapmak üzere getirdikleri ve tekel tütünü olan samsun tütünü ile getirmeye tenezzül etmeleri çok şaşırtıcı bir durum. Tamam herkes para kazanmak ister fakat bu resmen sahtekarlık. bizler de Çelihan tütünü satışı yapanlar olarak hem piyasadaki tütün fiyatlarını hem de kalitesini bozduğunu burdan dile getiriyoruz.

 

herkesin merak ettiği bir soruya sizlere cevap vermek için yeni bir yazımızdayız.

1 kğ kıyılmış tütün aldım kaç paket sigara çıkar?

öncelikle 1 sigara paketi 20 gr ağırlığındadır yani 1 sigara 1 gr dır

ortalama tütün tozunun da atılmadığını farz edersek 1 kğ da 1000 adet sigara çıkar

yani 50 paket sigara çıkar bundan dolayı 1 kğ tütün alanlara 5 adet 200 lük makaron ile 1 kğ tütünüzü rahat bir şekilde bitirebilirsiniz. sizde 1 kğ Adıyaman tütünü veya çelikhan tütünü ile 50 paket ile en az bir bucuk ay sizi idare eder. eğer ortalama mart 2017 yılında 1 kğ 80 tlye veya 100 tlye bile alsanız size 1 paket size 2 tl gibi bir bütceye gelir.